Kompakt Laminat,ahşap ve ahşap türevi ürünlerde,zengin renk seçenekleri,fiziksel ve mekanik özellikleri ile mimarı yapılara kazandırdığı estetik görünüm sayesinde dış cephe kaplamalarında Türkiye ve dünya pazarında ,aranan bir ürün haline gelmiştir.Dış cephe kompakt laminat panelleri,konut,iş yeri ve alışveriş merkezleri,bankalar,kamu kurum ve kuruluşları,hastaneler gibi her türlü dış cephe uygulamalarında kullanılmaktadır.       

 

 

Kullanım Alanları ve Avantajları

 

G-Ext® NERELERDE KULLANILIR
 
İnşaat sektörü, cephe kaplamaları konusunda son zamanlarda Compact Laminat  Dış Cephe panellerini en gözde yapılarda kullanmaya başlamıştır. G-Ext® Konutlardan havaalanlarına kadar bir çok yapıda plazalarda, alışveriş merkezlerinde, bankalarda, okullarda, spor komplekslerinde, kamu kurum ve kuruluşlarından hastanelere kadar çok geniş bir yelpazede her türlü dış cephe uygulamalarında yerini almıştır.
Bu uygulamalarda G-Ext® , pastel renk seçenekleri ve doğal ahşap görünümlü desenleriyle mimarların tercih ettiği bir ürün olmuştur.
 
G –Ext ® KULLANIM AVANTAJLARI 
·         G-Ext®’ in yüzey  çizilme ve darbe dayanımı yüksektir. G-Ext® Uygulama sonrasında da uzun yıllar rengini ve formunu korur.
 
·         G-Ext®  diğer kullanılan cephe panellerine kıyasla kırılmalara, eğilmeye, bükülmeye ve çizilmelere karşı dayanıklıdırUV ışınlarına dayanımı ile rengini ve yüzey şeklini uzun yıllar  muhafaza edebir.
 
·         G-Ext® paneller işlenebilir özelliği sayesinde estetik görünüm kazandırma imkânı sunar. Birleşim detayları konusunda bir çok  alternatifi  vardır.
 
·         G-Ext®  40’ ın üstünde deseni ve rengiyle özellikle Ahşap desenleriyle cephelere doğal sıcaklık kazandırarak estetik görünümü arttırır.
 
·         G-Ext® Uygulama kolaylığından dolayı zamandan ve maliyetten kazandırır.
 
·         Hafiftir,  taşıması ve uygulaması kolaydır.Ahşap işleme makineleri ile işlenebilen bu paneller kolay kesilip ebatlanabilir, delinebilir ve şekillendirilebilir.
 
·         G-Ext®  plakalar çeşitli kalınlık ve ebatlarda üretilebilmektedir.
 
·         G-Ext® Yüzey geçirmezliği ve akışkanlığı sayesinde şehir ortamının hava koşullarından oluşacak  kirlenme etkileri kolayca temizlenir.
 
·         G-Ext® Kimyasallara dayanımı yüksektir. Solvent , tolien alkol , aseton gibi malzemeler yüzeyine zarar vermediği için  temizliğinde  bu maddeler kullanılabilir.
 
·         G-Ext® Yüksek darbe dayanımı özelliği sayesinde şantiyelerde taşıma sırasında yaşanabilecek kazalarda (yere düşme ve benzeri hallerde) parçalanmaz, eğilmez ve oluşabilecek deformasyon el aletleri ile yerinde kolayca düzeltilebilir.
 
·         G-Ext® Yangın ve benzer durumlarda geciktirme özelliğinin yanı sıra yanma esnasında sağlığa zarar veren ,boğucu ve öldürücü nitelikte gazlar çıkarmaz.
 
·         Üretim prosesi gereği çevre dostu olan G-Ext® paneller istenildiği takdirde yangına dayanıklı B1 normlarında üretilebilmektedir.
 
·         U.V. dayanıklılığı ve renk stabilizasyonu, eş değer ürünlerden her zaman bir adım öndedir.
 
·         Genel uygulama şartnamesinde belirtilen hükümlere uyulduğu takdirde 10 yıl garantilidir.